• Andrzejki dla przedszkolaków

          •    W czwartek (24.11.2022) przedszkolaki z "Sówek" i "Smerfów" przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Impreza trwała od godziny 9.00 do 13.00. Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tę bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tę daleką… „kim będę w przyszłości”, pamiętając jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej zbyt poważnie; chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić... Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, czarodziejskich przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż.  Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości.  Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele uciechy i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

            zdjęcia

          • Spotkanie z kulturą i tradycją rycerską

          •    W dniu 26 listopada 2022 r. w sali gimnastycznej odbył się pokaz  przygotowany przez członków Bractwa Rycerskiego z Lubelszczyzny.

               W ramach pokazu uczniowie mieli mozliwość zapoznania się z wyposażeniem średniowiecznego rycerza. Każdy mógł dotknąć elementów uzbrojenia: miecza, pancerza, buzdyganu, nadziaku, kuszy, hakownicy, bojowego toporu i innych równie intrygujących eksponatów. Prowadzący w bardzo ciekawy sposób przybliżył najważniejsze tradycje rycerskie. Liczni uczestnicy spotkania przekonali się, że tradycje rycerskie także i dziś wciąż są aktualne i cenione.

          • Dzień Pluszowego Misia

          • To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś świętował swoje setne urodziny

            W Szkole Podstawowej w Borecznie "Dzień Pluszowego Misia" świętowały grupy Sówki i Smerfy wraz z wychowawczyniami. Tego dnia dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi ulubionymi i kochanymi  pluszakami. Dzieci opowiadały o swoich misiach, jak mają na imię, czym się charakteryzują, za co uwielbiają swoje pluszowe przytulanki.

            Przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną ze znanymi misiami. Przypomnieliśmy sobie o misiach, które są bohaterami bajek animowanych i filmów. Dzieci bardzo chętnie wykonywały prace plastyczne, których głównym bohaterem był oczywiście miś. Dużą atrakcją dla dzieci okazała się Misiowa Fotobudka, dzięki której każdy przedszkolak mógł chociaż na chwilę wcielić się w rolę pluszowego misia.

            Pracy było sporo, ale zabawa przy tym była przednia! Wszyscy wspaniale sie bawili i przy okazji dowiedzieliśmy się ciekawych informacji o naszych przyjaciołach misiach.

            Magdalena Szymańska

            Sylwia Gawryś

             

            zdjęcia

          • DZIEŃ PROFILAKTYKI

          • Pod koniec listopada odbył się w naszej szkole Dzień Profilaktyki. Z tej okazji uczniowie klas I, VI, VII oraz VIII, rodzice, a także nauczyciele wzięli udział w warsztatach profilaktycznych, które poprowadziła Pani Małgorzata Ellwart trener, socjoterapeutka, pedagog z Dialog Centrum Edukacji i Profilaktyki z KrakowaTematyka poszczególnych warsztatów profilaktycznych obejmowała:

            • klasa I „CUKIERKI”,
            • klasa VI i VIII „UZALEŻNIENIA BEHAWIORALNE (uzależnienie od nowych technologii: gry komputerowe, telefon komórkowy, Internet)”.
            • klasa VII „DEBATA”.

            Działania profilaktyczne skierowane dla rodziców obejmowały zagadnienia: "Jak nie zgubić dziecka w sieci? Wpływ social mediów i patotreści na dzieci i młodzież".

            Rada pedagogiczna natomiast uczestniczyła w spotkaniu - "Jak sprawić, by uczniowie lepiej przyswajali wiedzę?"

            więcej

          • Apel z okazji Święta Niepodległości

          •  

               W 1918 roku, 11 listopada, nasza ojczyzna po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość. 

               Narodowe Święto Niepodległości ustanowiono, by uczcić rocznicę wskrzeszenia państwa polskiego, które po latach niewoli stało się niepodległe i wolne od zaborców. Kolejna rocznica odzyskania niepodległości, uświadamia nam, że jest to najważniejszy dzień w historii naszego kraju. 

               W tym roku, uroczysty apel w naszej szkole z tej okazji, odbył się 14 listopada. Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem nauczyciela p. A. Rachwał przygotowali i przedstawili montaż słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.  O godzinie 11.11 cała społeczność szkolna odśpiewała Hymn Narodowy.

               Utwory poetyckie zaprezentowane przez uczniów kl. VII, VI i ucznia kl. II oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru, wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój. Chwilę głębszej zadumy przeżyliśmy również słuchając zagranych na skrzypcach utworów „Białe róże” oraz „Szary mundur” przez uczennicę kl. VI A. Cieplicką. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli Polska powróciła na mapę Europy.

            Patriota  to nie tylko człowiek stający w obronie kraju podczas wielkich zagrożeń. Jest nim również osoba, która w codziennym życiu szanuje symbole narodowe, która pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach. Współczesny patriota to człowiek kultywujący pamięć o swoich przodkach, wyrażający zainteresowanie rodzimą kulturą i historią.

            zdjęcia

             

             

                                                                                                                                                       Anna Rachwał

          • Edukacyjna Sieć Antysmogowa

          •     ESA czyli Edukacyjna Sieć Antysmogowa  to już kolejny projekt, w którym bierze udział nasza szkoła.

                ESA to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Jego celem jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia. Szkoły – jako instytucje kształcące młodzież i dzieci oraz ważne ośrodki opinii i edukacji dla społeczności lokalnej – są miejscem, w którym tę wiedzę należy upowszechniać i pomagać w rozumieniu wyzwań i problemów, mających wpływ na życie lokalnej społeczności. Szkoła w Borecznie jest wyposażona w czujniki, badające jakość powietrza. Dane zbierane przez czujniki umożliwią uczniom nie tylko bieżące obserwowanie jakości powietrza, ale także wykonywanie pod kierunkiem nauczycieli własnych badań i obserwacji stanu jego czystości oraz zmian, dokonujących się pod wpływem czynników atmosferycznych. Szkoła skupia społeczność miejscowości. Do niej codziennie chodzą dzieci odprowadzane przez rodziców. Odziaływanie szkoły na społeczność lokalną jest duże, dlatego szkoła to idealne miejsce do pomiaru zanieczyszczenia powietrza i prezentowania stanu powietrza na ekranach.

              Z doświadczenia NASK wynika, że systemy pomiarowe w szkołach z ekranami prezentującymi jakość powietrza mają duży wpływ na lokalne społeczności, które chętniej będą uczestniczyć w działaniach edukacyjnych i informacyjnych mających na celu  kształtowanie postaw proekologicznych.

                                                                                Koordynator projektu Robert Jędrzejak

          • RELACJA Z WYCIECZKI DO OLSZTYNKA

          •      Dnia 28.10.2022 r. 20 uczniów z klas IV, VII pod opieką p. Ireny Wółkiewicz, p. Iwony Bartoszewskiej, p. Jarosława Szymańskiego  wyruszyło na wycieczkę do  Olsztynka.

                Pierwszym punktem była Huta Szkła Artystycznego w Olsztynku. Przewodnik opowiadał o historii, technologii i ciekawostkach związanych ze szkłem i jego produkcją. Na żywo obejrzeliśmy niezwykły proces wytwarzania szklanych wyrobów m.in. szkła dekoracyjnego (m.in. ptaszki, ślimaki, kwiaty). Oryginalne, niepowtarzalne artystyczne wyroby można było zakupić w przyległym do huty sklepie.

                 Kolejnym punktem programu było Muzeum Budownictwa Ludowego - Park Etnograficzny w Olsztynku. Na terenie muzeum mogliśmy podziwiać różnorodne przykłady architektury pochodzącej z Prus Wschodnich.

                 Następnie udaliśmy do Multimedialnego Muzeum Stalagu IB i Historii w Ratuszu, w którym dowiedzieliśmy się więcej o przeszłości miasta oraz o tragicznych losach jeńców wojennych. Elementem ekspozycji były należące do więźniów przedmioty, które odnaleziono na terenie obozu.

                Ostatnim punktem wyprawy było wejście na dawną wieżę ciśnień górującą nad krajobrazem miasta. Z tarasu widokowego podziwialiśmy panoramę Olsztynka.

                 Około 14.30 uczniowie bezpiecznie wrócili do domu.

          • Turniej zawodoznawczy

          •    Dnia 21 października 2022 r.  w naszej szkole odbył się turniej zawodoznawczy. W rywalizacji wzięli udział uczniowie z klasy 7 i 8. Każdą klasę reprezentował 4 – osobowy zespół. Pozostali uczniowie kibicowali swojej drużynie oraz mogli być konsultantami dla swojej drużyny. Turniej został zorganizowany w ramach Warmińsko-Mazurskiego Tygodnia Kariery. W tym roku hasło przewodnie to : „Równowaga psychiczna we współczesnym świecie”.

            Celem konkursu było:

            – zaangażowanie młodzieży klasy 7 i 8 do działań z zakresu orientacji zawodowej,

            – zachęcenie młodzieży do planowanie własnej ścieżki kariery edukacyjnej i zawodowej,

            – popularyzacja wiedzy z zakresu problematyki kształtowania kariery edukacyjnozawodowej,

            – przybliżenie zagadnień ze świata zawodów, pracy,  rynku pracy,

            – pobudzanie aktywności i kreatywności,

            – zachęcenie młodzieży do poznania świata zawodów oraz środowiska pracy różnych profesji.

             W ramach rywalizacji drużyny wykonywały różnego typu zadania, takie jak:
            –  test wiedzy o zawodach,
            – kalambury zawodowe,
            – wykreślanka o zawodach,
            – ćwiczenie ”Moja pasja”.

               Turniej przebiegł w miłej, przyjaznej atmosferze.

            Zapraszam do obejrzenia galerii.

             

          • Laboratorium Przyszłości

          •    Nasza szkoła bierze udział w Programie Laboratoria Przyszłości. Poniżej kilka słów o programie oraz wykaz zakupionego do tej pory sprzętu i kilka słów na temat zajęć na jakich zostanie wykorzystany.

             O programie

            Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

            Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.   

            Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

            Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. 

             

            Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania. 

             

             

             

             

            W ramach programu szkoła zakupiła następujący sprzęt:       

             

            1. Drukarka 3D FlashforgeAdventurer EDU
            2. Zestaw elementów dodatkowych do drukarki
            3. Mikrokontroler Lofii z funkcją robota
            4. Stacja lutownicza w zestawie z cyną do lutowania
            5. Statyw do aparatu standard
            6. Mikrofon kierunkowy do aparatu standard
            7. Zestaw 2 mikrofonów bezprzewodowych
            8. Mikroport do aparatu
            9. Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery
            10. Blenda fotograficzna 5w1
            11. Greenscreen zestaw
            12. Okulary VR wirtualne laboratorium przedmiotowe zestaw ClassVR Premium VRP8 12 sztuk
            13. Licencja – 5 letni dostęp do portalu wirtualnych lekcji
            14. Zestaw Kostka QR ClassVR
            15. Robot Dash 4 sztuki

             

             

            Zakupiony sprzęt pozwoli odkrywać świat wirtualny, rozwijać zainteresowania naszych uczniów oraz udoskonali nasz warsztat pracy.

             

            Pierwsze zajęcia już się odbyły z użyciem Robotów Dash.

             Dash to Robot o niezliczonych możliwościach i walorach edukacyjnych.

             Na pierwszych zajęciach uczniowie obejrzeli roboty, spróbowali nimi  posterować, poznać zasady pracy z robotami, dowiedzieli się jakie są ich możliwości, ale nie odkrywajmy wszystkich tajemnic naraz. Niech to będzie niespodzianką na kolejne zajęcia.

            Iwona Bartoszewska

             

          • Kiermasz książek

          • 24 X odbył się w naszej szkole kiermasz nowych książek. Można było w atrakcyjnej cenie zakupić bajki, książki edukacyjne, repetytoria z przedmiotów egzaminacyjnych, opowiadania. Dziękujemy Paniom Iwonie Bartoszewskiej i Bogumile Horbie oraz Panu Piotrowi Przyczynie za przygotowanie kiermaszu i udany utarg, który zostanie przeznaczony na zakup sztandaru.

          • Zdrowe jedzenie jest dziś w cenie

          •      Uczniowie klasy szóstej w piątek 21 października zorganizowali kiermasz zdrowej żywności pod hasłem „Zdrowe jedzenie jest dziś w cenie”.

                 W trakcie długiej przerwy na specjalnie przygotowanym straganie można było zaopatrzyć się w zdrowe przekąski, owocowe szaszłyki i inne oryginalne delicje przygotowane przez uczniów i ich rodziców.

                    Cały dochód z tej imprezy jest przeznaczony na dofinansowanie zakupu sztandaru dla naszej szkoły. 

            Anna Cieplicka

          • Patron szkoły

          •   Czynimy starania o nadanie imienia naszej szkole. Wybraliśmy jako patrona znanego pisarza i społecznika Janusza Korczaka. Pragniemy również zakupić sztandar. Wszystkich, którzy mogą nas wspomóc prosimy o wpłaty do sekretariatu szkoły. Nawet najmniejsze kwoty będą mile widziane.

          • Wycieczka do Olsztyna

          •    W poniedziałek 17 października grupy: „Smerfy” i „Sówki” wraz z opiekunami wybrały się na wycieczkę do Olsztyna. Pierwszym punktem wycieczki był seans w Planetarium. Wszyscy z zapartym tchem oglądaliśmy bajkę pt. „Kaluoka'hina – zaczarowana rafa”.  Bajka przenosi widza do jedynego w swoim rodzaju świata: kolorowego, pełnego przygód i niebezpieczeństw, zagadek i tajemnic, legend i mitów.

              Kolejnym punktem wycieczki była sala zabaw „Warmiolandia”, która za sprawą trampolin, armatek, zjeżdżalni i wielu innych atrakcji, dała dzieciom możliwość aktywnego spędzenia czasu, a przy tym wiele radości.

               Po chwili odpoczynku udaliśmy się na posiłek i wyruszyliśmy w drogę powrotną do przedszkola, gdzie czekali już na nas stęsknieni rodzice. Tę wycieczkę będziemy miło wspominać.

            zdjęcia

             

                                                                                                                     

                                                                                                                      Magdalena Szymańska
                                                                                                                      Sylwia Gawryś
                                                                                                                      Irena Wółkiewicz

             

          • Dzień Edukacji Narodowej

          •     W dniu 13 października odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Cała społeczność szkolna zgromadziła się w sali gimnastycznej.

               Jako pierwszy głos zabrał Dyrektor Szkoły pan Ryszard Zakrzewski, który przedstawił krótką historię tego Święta i podziękował wszystkim nauczycielom i całemu personelowi technicznemu za codzienną pracę i włożony wysiłek w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia. Następnie pani Lucyna Czołba, sekretarz Urzędu Miasta i Gminy Zalewo, przekazała życzenia od Burmistrza Marka Żylińskiego oraz wręczyła nagrody Burmistrza Dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Borecznie Ryszardowi Zakrzewskiemu i pani Monice Szczypskiej, nauczycielce wychowania fizycznego. Potem przemawiał pan Paweł Tarnowski przewodniczący Rady Rodziców w naszej placówce, w imieniu wszystkich Rodziców życząc szkolnej społeczności zdrowia i sukcesów w dalszej pracy.

               Po oficjalnych wystąpieniach dalsze prowadzenie uroczystości przejęli uczniowie pod kierunkiem przewodniczącej Samorządu Antoniny Tarnowskiej. Uczniowie zaprezentowali kolejne punkty swojego występu: 

            - Ivan Shykunow - wykonał pieśń "O sole mio";
            - uczennice i uczniowie klasy szóstej, siódmej, ósmej - recytowali wiersze okolicznościowe poświęcone nauczycielom;
            - Klasa ósma zaprezentowała skecz "Przepis na wzorowego ucznia";
            - uczennice klasy siódmej wcieliły się w prezenterki prowadzące galę oskarową. Zamiast statuetek wszystkim pracownikom wręczono "złote jabłka" z laurkami wykonanymi przez uczniów.
            - Nikola Ozimkiewicz na koniec części artystycznej zaśpiewała piosenkę "Samba".

               Pani Iwona Bartoszewska na zakończenie podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tej pięknej szkolnej uroczystości Trzeba też dodać, że opiekunka samorządu Iwona Bartoszewska we współpracy z nauczycielką plastyki Anną Cieplicką przygotowały wspaniałą oprawę graficzną, nagłośnienie ustawiał pan Robert Jędrzejak, nad stroną estradową pieczę sprawował Piotr Przyczyna.

            zdjęcia

             

             



          • Pasowanie na Ucznia Szkoły Podstawowej w Borecznie

          • 13 października 2022 r. odbyło się pasowanie na ucznia. W uroczystości, poza głównymi bohaterami, udział wzięli: dyrektor szkoły Ryszard Zakrzewski, przedszkolaki z wychowawczyniami, uczniowie klasy II i III, rodzice i nauczyciele. Pierwszoklasiści bardzo przeżywali to wydarzenie, zwłaszcza, że starsi koledzy przeegzaminowali młodych adeptów z wiedzy z zakresu  właściwego zachowania, bezpieczeństwa i koleżeństwa.

            Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od rodziców oraz starszych i młodszych kolegów. Po sesji zdjęciowej wszyscy udali się na poczęstunek.

            zdjęcia

            D. Gradys

          •    Wycieczka do Gdańska

          • 7 października 2022 r. uczniowie klasy 5 i 6 uczestniczyli w wycieczce do Gdańska.

            „O godzinie 8:00 wyruszyliśmy autokarem spod szkoły. O godzinie 10  byliśmy już w Hevelianum, gdzie uczestniczyliśmy w warsztatach matematycznych pod intrygującym tytułem „Znajdź sprawcę”. Podzieleni na grupy pracowaliśmy nad rozwiązaniem zadań o charakterze łamigłówek detektywistycznych. Po warsztatach udaliśmy się na wystawę matematyczną. Tam można było zapoznać się z szeregiem ciekawych stanowisk rozwijających zdolności logicznego myślenia. Następnie zwiedzaliśmy stare forty obronne oraz dotarliśmy na taras widokowy.  Po intensywnej pracy naukowej pojechaliśmy do centrum Gdańska, tam spożyliśmy obiad i ruszyliśmy do Muzeum Iluzji. W trakcie godziny mieliśmy pomieszczenia Muzeum do naszej dyspozycji. W bardzo atrakcyjnej formie zapoznawaliśmy się z wieloma przykładami, jak bardzo nasz mózg może być manipulowany przez zmysły. Po opuszczeniu Muzeum ruszyliśmy na Stare Miasto. Odwiedziliśmy Fontannę Neptuna, byliśmy w Bazylice Mariackiej (największej ceglanej budowli w Europie), zobaczyliśmy słynny Gdański Żuraw. Na przystani nad Motławą wsiedliśmy na statek „Małgorzata” którym odbyliśmy rejs na Westerplatte. Po drodze podziwialiśmy urządzenia portowe Gdańska, statki cumujące przy nabrzeżu, stare i nowe zabudowania portowe. Dla wielu z nas był to pierwszy taki rejs.

            Dopłynęliśmy do Westerplatte. To szczególne miejsce dla każdego Polaka, to tu rozpoczęła się II wojna światowa. Przeszliśmy szlakiem wartowni, by dotrzeć na szczyt wzgórza, na którym znajduje się historyczny pomnik obrońców Westerplatte.  Po bardzo intensywnym zwiedzaniu wróciliśmy do autokaru. Do Boreczna wróciliśmy około godziny 20.00.

            Ta wycieczka była dla nas  niezapomnianą lekcją o historii i teraźniejszości naszego kraju”.

            zdjęcia

          • Sprytni Rodzice

          • Dzień dobry,

            We wrześniu wystartowała 6 edycja programu Sprytni Rodzice Sprytnie wspierają dzieci. W programie tym część z pieniędzy, którą rodzice i tak wydają na zakupy online - wraca w formie finansowego wsparcia dla klasy albo szkoły.

            W programie biorą udział takie sklepy internetowe jak Allegro, Booking, Zooplus, Pyszne, eobuwie i ponad 1600 innych sklepów internetowych. 

            Zasada działania jest bardzo prosta:

            1. Przed zrobieniem zakupów rodzic klika Aktywuj Darowiznę. 
            2. Przechodzi na stronę partnera programu - sklepu internetowego
            3. Płaci tyle co zawsze (nic nie dopłaca do zakupów)
            4. Średnio 2,5% wartości zakupów wraca do klasy Twojego dziecka

            Więcej o tym jak to działa w nagraniu z webinara: https://www.youtube.com/watch?v=g7yQ44wO32k&t=7s

            Z Fundacją FaniMani współpracuje 1629 sklepów internetowych, co pozwoliło organizacjom społecznym (w tym klasom i szkołom) zebrać darowizny w kwocie ponad 4.1 mln złotych

            Aby ułatwić Państwu dodawanie i wspieranie klas założyliśmy profil Szkoła Podstawowa w Borecznie, Boreczno, który dostępny jest pod adresem https://fanimani.pl/szkoly/szkola-podstawowa-w-borecznie-boreczno

            Tam również znajdą Państwo więcej informacji o programie Sprytni Rodzice oraz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

            pozdrawiam,Marek Zywert

            Fundacja FaniMani - organizator programu Sprytni Rodzice.

            fanimani.pl

             

          • Obchody


          • Pasowanie pierwszoklasistów

            13.10.2022 r. godzina 9:00 sala sportowa

            Ramowy program:

            1.Powitanie
            2.Część artystyczna
            3.Ślubowanie
            4.Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej w Borecznie
            5.Upominki od rodziców i uczniów klas starszych i młodszych (przedszkole)
            6.Zaproszenie na poczęstunek

             

             

            Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

            13.10.2022 r. godzina 11:00 sala sportowa

          • Spotkanie autorskie

          •  

               W dniu 5 października br. Biblioteka Publiczna w Borecznie gościła pisarkę Ewę Nowak. Na spotkanie zaproszeni zostali uczniowie klasy VI i VII naszej szkoły.

               Pani Ewa Nowak okazała się osobą pogodną i radosną. Pisarka bardzo interesująco opowiadała o swoim warsztacie literackim, najnowszych powieściach, jak również wspominała swoje dzieciństwo. Zaprosiła także uczestników do różnych zadań. Między uczniami a autorką bardzo szybko nawiązała się nić porozumienia. Spotkanie przebiegło w formie wywiadu przygotowanego przez uczestniczki kółka polonistycznego. Nikola Liwenda wystąpiła w roli sekretarza i notowała odpowiedzi Pani Ewy Nowak, natomiast Natalia Gałęza oraz Antonina Tarnowska wcieliły się w rolę dziennikarek. Nasze uczennice bardzo dobrze poradziły sobie z tym zadaniem. Pani Ewa Nowak chętnie i wyczerpująco odpowiadała na wszystkie zadawane pytania.

               Spotkanie przebiegło w miłej i radosnej atmosferze.

            zdjęcia

             

            Autor: Hanna Bobek-Kaśkiewicz

             

          • Zbiórka kasztanów

          • Szanowni Państwo,

            Szkoła Podstawowa w Borecznie bierze udział w „ZBIÓRCE KASZTANÓW” z przeznaczeniem na pokarm dla zwierząt leśnych na zimę. Głównym celem zbiórki jest zgromadzenie pokarmu dla m.in. saren, jeleni i dzików na okres zimowy. Akcja ma także za zadanie zachęcenie dzieci do aktywności ukierunkowanej na pomoc dzikim zwierzętom. Chcielibyśmy wspólnie z Państwem zwrócić uwagę dzieci na problemy zwierząt i temat ochrony dzikiej przyrody.

            Zbiórka będzie trwała do 13 października 2022 r.

            Łakocie dla zwierząt należy przekazywać pracownikom obsługi (dyżurka).