• Życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły

• Pracownicy Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam Państwu najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy uznania za to, co robicie, kształtując umysły i serca młodych ludzi. W tym wyjątkowym dniu pragnę szczególnie podziękować za Państwa pracę, która często odbywa się w zmiennych warunkach.

• UROCZYSTY APEL Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ

•     11 października 2024 roku uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej zgromadził całą społeczność szkolną: uczniów, nauczycieli oraz pracowników szkoły. Nie zabrakło również zaproszonych gości, zastępcy Burmistrza Pana Artura Gromki, Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Anny Gurgielewicz oraz członków Rady Rodziców. Wydarzenie rozpoczęło się od wprowadzenia pocztu sztandarowego oraz odśpiewania hymnu państwowego.

Dyrektor Ryszard Zakrzewski wygłosił wzruszające przemówienie, w którym podzielił się dwiema historiami. Pierwsza z nich dotyczyła beztroskich chwil dzieci spędzających czas w świetlicy, co skłoniło go do refleksji nad tym, jak ważne jest stworzenie dla nich bezpiecznej przestrzeni. Druga historia pochodziła od mamy ucznia z Ukrainy, która wyraziła uznanie dla naszej szkoły, mówiąc, że nie ma drugiej takiej na świecie. Te słowa były dla naszego Dyrektora wielkim wyróżnieniem i potwierdzeniem wartości jego pracy oraz działalności całej naszej placówki. Ponadto Pan Dyrektor szczególne uznanie wyraził pracownikom obsługi, doceniając ich pracę i zaangażowanie w funkcjonowanie oraz wygląd szkoły.

Następnie Zastępca Burmistrza wręczył Nagrodę Burmistrza Dyrektorowi Szkoły - Panu Ryszardowi Zakrzewskiemu oraz nauczycielce języka polskiego - Pani Hannie Bobek-Kaśkiewicz za sukcesy w pracy dydaktycznej. Później głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców, która złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły, na ręce Dyrektora Szkoły wręczyła piękny kwiat dla szkoły oraz zaprosiła wszystkich pracowników na słodką niespodziankę przygotowaną przez rodziców.

Po wszystkich przemówieniach uczniowie zaprezentowali część artystyczną, w której przypomnieli o historycznym znaczeniu Dnia Edukacji Narodowej oraz uhonorowali nauczycieli i uczniów biorących udział w Powstaniu Warszawskim. Występy obejmowały śpiew pieśni patriotycznych oraz prezentacje historyczne dotyczące tajnego nauczania.

Na zakończenie apelu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Wyrazili wdzięczność za ich pasję, poświęcenie i trud wkładany w edukację młodzieży.Uroczystość zakończyła się wspólnym śpiewem piosenki Co nam w duszy gra, a wybrani uczniowie wręczyli nauczycielom skromne upominki przygotowane przez organizatorów. Apel był nie tylko okazją do świętowania, ale również do refleksji nad rolą edukacji w życiu każdego człowieka.

Wydarzenie to na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników jako piękne święto edukacji i wspólnoty szkolnej.

Notatkę sporządziła - Hanna Alicja Bobek-Kaśkiewicz

•

Nasi uczniowie jak co roku w trakcie zajęć z języka angielskiego (we wrześniu i październiku) brali udział w cyklu lekcji kulturowych związanych z różnymi językami europejskimi. Podczas nich mieli okazję poznać, jakie języki występują w Europie, które są najpopularniejsze, które najstarsze, najmłodsze.

Uczniowie wykonywali również flagi, zakładki językowe oraz plakaty z nazwami narodowości, krajów oraz z powitaniami i pożegnaniami w różnych językach. Mogli również wykazać się swoją wiedzą kulturową oraz geograficzną rozwiązując zadania z kodami QR oraz popularne „Kahooty”.

Uczniowie klas VII i VIII na lekcjach języka niemieckiego mieli okazję popracować w grupach i nieco porywalizować. Wysłuchali ciekawostek o Niemczech i wykonali Quiz. Wspólnie rozwiązywali zagadki i układanki związane z językiem niemieckim.

Podczas takich lekcji czas mija szybko, a uczniowie zdobywają wiedzę z różnych dziedzin

Dziękujemy za wspólną zabawę!

Nauczyciele języków obcych😊

• Ślubowanie uczniów klasy I

• `Pasowanie na pierwszoklasistów to uroczystość pełna emocji, która symbolizuje początek szkolnej przygody. To moment, kiedy dzieci stają się pełnoprawnymi uczniami, a rodzice z dumą obserwują ten ważny krok w życiu swoich pociech. Pasowanie to nie tylko formalność, ale także okazja do wspólnego świętowania i budowania więzi między uczniami, rodzicami i nauczycielami.

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej im. Janusza Korczaka w Borecznie odbyło się 04.10.2024r. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić swoje umiejętności wyuczone w szkole: śpiewali piosenki, recytowali wiersze oraz odpowiadali na szereg bardzo ważnych pytań. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów. Aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły pan Ryszard Zakrzewski. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności szkolnej. Po oficjalnej uroczystości była też chwila na wspólne świętowanie w gronie rodziców.

Kochane pierwszaki cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce. Powodzenia!

Opracowała Izabela Szramowska-Hofman

• Sprawozdanie z „Dnia Chłopaka”

•

Dnia 30 września 2024r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji dla naszych małych przedszkolaków. Dzień rozpoczął się od wspólnych życzeń dla chłopców, a następnie dzieci brały udział w grach i zabawach integracyjnych, takich jak wyścigi, tańce i konkursy.

Dziewczynki wręczyły chłopcom drobne upominki, takie jak medal, certyfikat „Super Chłopaka”. Wspólnie wykonano również pamiątkowe zdjęcia. Cały dzień przebiegał w radosnej i przyjaznej atmosferze, pełnej uśmiechów i dobrej zabawy.

Chłopcy czuli się tego dnia wyjątkowo, a wszyscy razem świetnie się bawili, co podkreśliło znaczenie wspólnego świętowania w przedszkolnej społeczności.

mgr Marzena Danielczuk

Pełna wersja