SP Boreczno
Wycieczka do Morąga klas V – VIII
1 kwietnia 2025r. uczniowie klas V – VIII uczestniczyli w wycieczce do Morąga. Jej głównym celem było obejrzenie adaptacji teatralnej „Balladyny” Juliusza Słowackiego w kinoteatrze. Uczniowie mieli okazję skonfrontować przeczytaną lekturę z jej sceniczną wersją.
Po uczcie duchowej uczniowie przemieścili się na pływalnię – były zjazdy na zjeżdżalni, wspólna gra w piłkę, pływanie, jacuzzi i oczywiście dobra zabawa! Nie zabrakło również wizyty w restauracji McDonald`s.
Około godziny 16.00 uczestniczyli wycieczki dotarli szczęśliwie do Boreczna, gdzie czekali już na nich rodzice.
Konkurs Biblijny im. Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda
Z radością informujemy, że uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Borecznie po raz kolejny uczestniczyli w Wojewódzko-Metropolitalnym Konkursie Biblijnym. Dodać trzeba, że na poszczególnych etapach eliminacji wzięło udział blisko trzy tysiące uczestników. Najważniejszym celem konkursu było zachęcenie młodych ludzi do czytania Pisma Świętego. W tym roku uczestnicy skupiali się na studiowaniu Dziejów Apostolskich.
W kategorii kl. VII-VIII nasza uczennica Aleksandra Cieplicka wzięła udział w finale Wojewódzko-Metropolitalnego Konkursu Biblijnego im Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda "Dzieje Apostolskie" który odbył się 14 marca 2025 roku w Dużej Auli Wydziału Teologii "Hosianum" Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.
28 marca 2025 roku w Kurii Metropolitalnej odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień, którego dokonali Jego Ekscelencja ks abp Józef Górzyński, Metropolita Warmiński, oraz zaproszeni goście, którzy patronowali Konkursowi: Małgorzata Hochleitner – dyrektor Wydziału Kształcenia Wychowania i Opieki Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Wojciech Hanelt, prezes Akcji Katolickiej, Agnieszka Bułak, koordynatorka konkursu.
Aleksandra Cieplicka zajęła trzecie miejsce! Gratulujemy Oli oraz dziekujemy pani Annie Cieplickiej, która od wielu lat zajmuje się organizowaniem tego konkursu w naszej szkole.
Wypada też wspomnieć, że patronat nad Konkursem objęli: Warmińska Kuria Metropolitalna, Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Władze Powiatu Olsztyńskiego, Władze Powiatu Ostródzkiego oraz Warmiński Bank Spółdzielczy.
Marzanna 2025
MARZANNO, MARZANNO!
TY ZIMOWA PANNO!
DZIŚ CIĘ SPALIMY,
BO NIE CHCEMY ZIMY!21 marca uczniowie edukacji wczesnoszkolnej żegnali zimę i witali wiosnę. Wspólnie z p. Dyrektorem wyruszyliśmy na boisko szkolne. Na czele szła MARZANNA – ZIMOWA PANNA, która została spalona na znak odchodzącej pory roku. Następnie odbyło się pieczenie kiełbasek na ognisku oraz wspólne gry i zabawy.
Bogumiła Worowiec
Pierwszy dzień wiosny
Wiosna to czas radości, energii i twórczych pomysłów!
Jednym z naszych działań z okazji 21 marca był Dzień Bez Plecaka. Nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, że wyobraźnia nie zna granic! Zamiast tradycyjnych plecaków pojawiły się niezwykłe zamienniki - walizki, koszyki, garnki, skrzynki, chlebak, wiaderka, nosidełka, lodówka turystyczna, etui na wędki, a nawet... wózki na zakupy!
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i fantastyczne pomysły. Takie dni pokazują, że szkoła to nie tylko nauka, ale także świetna zabawa i przestrzeń do rozwijania kreatywności!
Iwona Bartoszewska
Dzień Świętego Patryka
17 marca obchodzony jest w Irlandii (ale nie tylko) Dzień Świętego Patryka. Irlandczycy celebrują ten dzień bardzo uroczyście uczestnicząc
w paradach, zabawach czy festynach.Na lekcjach języka angielskiego na każdym etapie edukacyjnym uczniowie uczestniczą w lekcjach kulturoznawczych poświęconych Świętemu Patrykowi
i legendom związanym z jego postacią oraz życiem.W tym tygodniu podczas zajęć na języku angielskim uczniowie oglądali filmy na temat tego święta i jego historii, wykonywali opaski, wypełniali karty pracy, robili „kahooty i wordwalle”, słuchali irlandzkiej muzyki, dowiadywali się różnych ciekawostek na temat kultury i geografii Irlandii. Nie zabrakło oczywiście zielonych ubrań wśród uczniów, którzy zostali nagrodzeni pochwałami za swój strój. Na gazetce tematycznej umieszczone zostały również kody QR z pytaniami dotyczącymi Dnia Świętego Patryka. Uczniowie mogą przynosić odpowiedzi na pytania do końca tygodnia do anglisty.
Nauczyciele angliści
Konkurs przedmiotowy z języka angielskiego
Miło nam poinformowac, że uczennica klasy ósmej Karina Kunkowska reprezentowała naszą szkołę w finale Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego dla szkół podstawowych, który odbył się 10 marca 2025 r. w Olsztynie.
Trzymamy kciuki za wyniki!
REGULAMIN KONKURSU
Kiermasz wielkanocny
Pasowanie na czytelnika
14 marca 2025 r. pierwszaki pod opieką wychowawczyni, pani Izabeli Hofman odwiedzili bibliotekę szkolną, aby poprzez obrzęd pasowania zostać czytelnikami. Na początku spotkania uczniowie poznali zasady panujące w bibliotece. Następnie bibliotekarz przeczytał na głos książkę dla dzieci o oznakach wiosny. Po utrwaleniu zasad zachowania i postępowania z książką dzieci z rąk dyrektora szkoły pana Ryszarda Zakrzewskiego otrzymały pamiątkowe dyplomy.
Liczymy na to, że nowi czytelnicy pokochają książki, a ta miłość otworzy im szeroko drzwi do sukcesów edukacyjnych poprzez rozwijanie swych intelektualnych horyzontów.
Notatkę sporządził Piotr Przyczyna
Szkolny Konkurs Recytatorski "Spotkania z Poezją"
Dnia 11 marca 2025 roku odbył się szkolny konkurs recytatorski pt. "Spotkania z Poezją", w którym uczniowie klas 1-8 mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności recytatorskie. Jury, w składzie Sławomir Cieplicki oraz Julita Sobolewska, z uwagą oceniło występy młodych artystów i wybrało następujących zwycięzców:
- Kategoria I (klasy 1-3):
I miejsce: Mariusz Ziarek,
II miejsce: Martyna Sotnik.
- Kategoria II (klasy 4-6):
I miejsce: Paweł Rachwał, Zuzanna Chlewicka,
II miejsce: Karolina Janicka,
III miejsce: Oliwia Zambrzycka i Lena Sowa.
- Kategoria III (klasy 7-8):
I miejsce: Aleksandra Cieplicka i Aniela Skolimowska,
II miejsce: Konstanty Tarnowski,
III miejsce: Filip Wrona.
Uczniowie, pokonując tremę, prezentowali utwory liryczne z zapałem i wrażliwością, co poruszyło serca wszystkich obecnych. Jak powiedział kiedyś Jan Cybis: "Sztuka jest nie tylko odbiciem rzeczywistości, ale i jej tworzeniem".
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za występy, gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w dalszych eliminacjach gminnych.
Notatkę sporządziła Hanna Bobek-Kaśkiewicz
Kibicujemy AZS-owi Olsztyn!
3 marca 2025 roku uczniowie naszej szkoły z klas 5-8 wraz z opiekunami wyruszyli do Olsztyna aby kibicować olsztyńskiej drużynie w meczu ekstraklasy piłki siatkowej. Wydarzenie sportowe odbyło się w Hali Urania o godzinie 17:30. Siatkarzom Indykpolu AZS Olsztyn nie udało się zwyciężyć w bardzo ważnym meczu o play-off. Ekipa prowadzona przez Daniela Plińskiego, uległa drużynie Steam Hemarpol Norwid Częstochowa. W pierwszych dwóch setach nasi siatkarze mieli trudności ze znalezieniem sposobu na grę przeciwników. Częstochowianie grali skutecznie w ataku i przyjęciu, podczas gdy olsztynianie popełniali zbyt wiele błędów, zwłaszcza w zagrywce. W trzecim secie od początku zaprezentowali się bardzo dobrze. Było widać, że drużyna z Częstochowy nieco odpuściła, co pozwoliło AZS-owi utrzymać przewagę i pewnie wygrać tę partię. W czwartym secie pojawiło się trochę nerwowości. Drużyna z Częstochowy lepiej to wytrzymała, a Indykpolowi zabrakło precyzji w prostych sytuacjach, w których powinni zachować większą dokładność. Mecz zakończył się zwycięstwem 3:1 Hemarpolu Norwida Częstochowy. Nasi uczniowie dzielnie kibicowali i mogli doświadczyć atmosfery oraz ducha walki, którego nie zabrakło na hali sportowej. Wrócili do domu zadowoleni i chętni do kolejnych wyjazdów związanych z wydarzeniami sportowymi.
Dziękujemy Pani Monice Szczypskiej za organizację wydarzenia i liczymy na więcej.
Notatkę sporządził Piotr Przyczyna
POKAZ GRUPY REKONSTRUKCYJNEJ O POWSTANIU WARSZAWSKIM
24 lutego 2025 roku w sali gimnastycznej w naszej szkole odbył się pokaz grupy rekonstrukcyjnejz Lublina, która przedstawiła typy broni użytej w trakcie Powstania Warszawskiego. Uczniowie naszej szkoły mogli zobaczyć jak w rzeczywistości wyglądały: granaty ręczne, pistolety maszynowe, pancerfausty, granatniki i karabiny mauzery. Widzowie mogli dowiedzieć się jak prawidłowo trzymać broń, jak bezpiecznie przenosić rannych oraz usłyszeli wiele ciekawostek dotyczących przebiegu walk powstańczych.
Na zakończenie każdy mógł dotknąć rekwizytów i wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie. Ta żywa lekcja historii na długo pozostanie w pamięci społeczności szkolnej.
Notatkę sporządził Piotr Przyczyna
Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
W dniu 27 lutego 2025 r. w Zespole Szkół w Zalewie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności
w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.Organizatorami Turnieju byli Burmistrz Zalewa we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Iławie oraz Zarządem Oddziału Miejsko - Gminnego ZOSP RP w Zalewie.
W turnieju wiedzy wzięli udział uczniowie z szkół podstawowych gminy Zalewo. W OTWP uczestniczyły dzieci w dwóch grupach wiekowych:
I grupa – uczniowie szkół podstawowych, klasy I-IV,
II grupa – uczniowie szkół podstawowych, klasy V-VIII.Naszą szkołę w swoich kategoriach wiekowych reprezentowało pięcioro uczniów.
Wyniki Turnieju prezentują się następująco:
Grupa wiekowa I-IV
1 miejsce – Paweł Rachwał
2 miejsce – Alicja Ratas
Grupa wiekowa V-VIII
3 miejsce – Piotr Sztokaliński
Zwycięzcy z miejsc 1 i 2 będą reprezentowali Gminę Zalewo w eliminacjach OTWP na szczeblu powiatowym.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom!
Niesamowite zajęcia w oddziale przedszkolnym
Dnia 26 lutego 2025 roku dzieci z grup „Sówki” i „Smerfy” w Przedszkolu w Borecznie wzięły udział w wyjątkowym wydarzeniu – Dniu Dinozaura.
Więcej na stronie Przedszkola: https://spboreczno.edupage.org/a/oddzial-przedszkolny
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego w naszej szkole
„A nade wszystko szanuj mowę swą ojczystą.
Nie znać języka swego-hańbą oczywistą”.
F.K. Dmochowski
21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto zostało ustanowione na 30. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO w 1999 roku dla upamiętnienia tragicznych wydarzeń w Bangladeszu w 1952 roku, kiedy to w obronie języka bengalskiego zginęło 5 studentów.W historii Polski też możemy odnaleźć wiele przykładów postaw Polaków, którzy za cenę własnego życia bronili mowy ojczystej i dorobku kulturalnego naszego narodu. Dzięki temu żyjemy dzisiaj w kraju, w którym możemy bez przeszkód i z dumą posługiwać się własnym językiem. Świadczy on o tożsamości narodowej i patriotyzmie „A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają” (Mikołaj Rej). Ideą MDJO jest podkreślenie różnorodności językowej i kulturowej świata, promowanie wielojęzyczności, a także zwrócenie uwagi na języki zagrożone i ginące.
Z tej okazji w naszej szkole 21 lutego wszystkie klasy dowiedziały się na czym polega to święto, jaka jest jego historia oraz zmierzyły się z ciekawymi zadaniami dotyczącymi łamigłówek polonistycznych, łamańców językowych oraz gier słownych.
Na tablicy przy wejściu do szkoły uczniowie klas 7 i 8 samodzielnie zaprojektowali treści oraz mini plakaty nawiązujące do MDJO. Prace uczniów, treści zamieszczone na tablicy, a także nagrania łamańców językowych można wysłuchać lub obejrzeć poniżej.
KONKURS Z OKAZJI MDJO
Dodatkowo tego dnia, organizator wydarzenia zachęcił uczniów i nauczycieli do udziału w konkursie, polegającym na przygotowaniu ciekawej, krótkiej odpowiedzi na następujące pytanie: DLACZEGO WARTO DBAĆ O POLSZCZYZNĘ?
Oto lista zwycięzców oraz ich odpowiedzi:
Kategorie wiekowe:
- kl. I-III – I miejsce Marika Sztokalińska i Wiktor Sztokaliński:
Marika wraz z Wiktorem Sztokalińskim ułożyli kilka zdań (rymowanek)związanych z tematem języka polskiego:
- Warto dbać o Polszczyznę tak jak o naszą ojczyznę.
- Jest to nasz język rodowy, dbajmy o niego bo jest wyjątkowy.
- Uczmy się mówić poprawnie by język brzmiał nasz wytrawnie.
- Każde pokolenie niech uczy się jak językiem ojczystym posługiwać się.
- To duma i chluba jest nasza więc ucz się języka polskiego rodaku poprawnie wygłaszać.
- Przodkowie nasi dzielnie walczyli by język ojczysty przetrwał do dzisiejszej chwili.
- kl. IV – VI – I miejsce – Paweł Rachwał
Paweł odpowiedział następująco:
Dbanie o polszczyznę jest ważne. Język to my - sposób w jaki się zwracamy do innych, jak się wypowiadamy, nasze zachowanie, sposób bycia i codzienne relacje. Nie ma piękniejszego języka na świecie w którym słowo mama, tata, kocham Cię brzmią najpiękniej. Warto o tym pamiętać. A przywiązanie do naszego języka należy pogłębiać i pielęgnować jak roślinkę, na którą patrzymy jak rozkwita i rozwija się.
- kl. VII – VIII – I miejsce – Tomasz Cieplicki oraz Aleksandra Cieplicka
II miejsce Małgorzata Grzywna
III miejsce Kornelia Klimowicz
Tomasz Cieplicki
Poprawna i bogata mowa pozwala nam dokładnie wyrażać swoje myśli oraz unikać nieporozumień. Staranność w posługiwaniu się językiem świadczy o dobrym wykształceniu i kulturze osobistej. Piękna polszczyzna otwiera nam drzwi do sukcesu w nauce i pracy. Starajmy się zawsze używać poprawnej polszczyzny mimo, że nam czasem nie wychodzi.
Cieplicka Aleksandra
Poprawna polszczyzna w naszym życiu jest bardzo istotna, gdyż to dzięki przestrzeganiu jej zasad możemy być zrozumieni przez ludzi z naszego otoczenia. Nie tylko wygląd świadczy o człowieku, ale też sposób w jaki się wypowiada oraz pisze. Dodatkowo dzięki ciągłemu wzbogacaniu jej dowiadujemy się wielu nowych, interesujących wiadomości, dzięki którym można się coraz to bardziej się dokształcać.
Małgorzata Grzywna
Uważam, że warto dbać o polszczyznę, ponieważ jest to bardzo ważny symbol narodowy, który jest bardzo ważny w historii naszego kraju. Język Polski, pomimo wojen, okupacji i zakazu używania go w tamtych właśnie czasach, przetrwał do dnia dzisiejszego, dzięki naszym przodkom, którzy dzielnie walczyli o to, by nasz język nie zanikł kompletnie. Dlatego też, warto wziąć z nich przykład i nie pozwolić, by nasza duma narodowa, jaką jest nasz język, nie zniknęła, i byśmy mogli czuć się dumni z tego, że jesteśmy Polakami.
Kornelia Klimowicz
Wszystkie języki słowiańskie rozwinęły się z pierwotnego języka zwanego prasłowiańskim. Do takich języków należy również nasz ojczysty język polski. Język polski jest piękny, ale też dość trudny. Wielu obcokrajowców uważa nasz język za jeden z trudniejszych głównie ze względów na zasady gramatyczne i ortograficzne, które mogą sprawiać kłopot podczas nauki polskiego. Język polski posiada wiele słów, które mogą urozmaicać nasze wypowiedzi. Niestety w dzisiejszych czasach młodzi ludzie zastępują nasz piękny język ojczysty słowami zaczerpniętymi z innych języków przez co polskie słownictwo zostaje zapomniane przez młode pokolenie. Powinniśmy dbać o polszczyznę ponieważ język jest ważnym elementem tożsamości każdego człowieka, kształtuje on sposób myślenia oraz postrzegania świata. Język jest też tradycją i kulturą kraju.
- nauczyciele – I miejsce – Julita Sobolewska
II miejsce – Piotr Przyczyna
Julita Sobolewska
„Oda do polszczyzny”
Czy masz pięć czy 10 lat o polszczyznę warto dbać,
Nasz ojczysty język polski
nieraz nam przysparza troski
Deklinacja, koniugacacja
Swetr czy sweter czyja racja?
U zamknięte czy otwarte?
Czy to wszystko nie jest żartem?
Takie myśli krążą w głowie,
gdy się przyjrzysz polskiej mowie;
Jednak gdy usłyszysz słowa:
Piękna nasza polska mowa,
zapominasz o zasadach,
ortografii dziwnych prawach
Przypominasz sobie słowa
mistrza Reja herbu Oksza
Który ludziom wszystkim głosił,
Dośc łaciny - czas na polski!
Piotr Przyczyna
Moim skromnym zdaniem powinniśmy dbać o polszczyznę z następujących przyczyn:):
1) aby polonistka Pani Hania słysząc piękną polszczyznę była zadowolona i uśmiechnięta,
2) aby Dyrektor Szkoły był usatysfakcjonowany, że słyszy poprawną wymowę uczniów i tym samym widział skuteczną pracę nauczycieli
3) aby było w szkole sympatycznie i przyjemnie!!!!
Gratulujemy! Nagrody oraz dyplomy przekażemy podczas tzw. apelu dyplomowego.
Notatkę sporządziła: Hanna Bobek-Kaśkiewicz
Dzień Kota w przedszkolu
Międzynarodowy Dzień Kota obchodzony jest każdego roku 17 lutego. Obok psów, są one najpopularniejszymi zwierzętami domowymi.
Relacja: Sprawozdanie z dnia 17.02.2025.docx
Wolontariat uczniów naszej szkoły podczas 33 Finału WOŚP
Z radością informujemy, że uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w 33. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Gramy na zdrowie!”, który odbył się 26 stycznia 2025 roku. Tegoroczny cel to: Gramy dla onkologii i hematologii dziecięcej!
Uczniowie: Paweł z klasy 4 i Mariusz z klasy 2 pełnili rolę wolontariuszy kwestując na terenie Boreczna zbierając datki na rzecz Fundacji WOŚP, wspierając tym samym zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla dzieci. Nad uczniami podczas kwesty jak co roku, czuwała pedagog A. Rachwał, również wolontariuszka. Nasi uczniowie z zaangażowaniem i uśmiechem stali się częścią tej wyjątkowej akcji, niosąc pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna. Dzięki ich pracy oraz hojności darczyńców udało się zebrać do puszek znaczną kwotę 1493,67 zł. W naszej szkole była również zarejestrowana Sztabowa Puszka Stacjonarna, w której zgromadzono środki w wysokości 353,75 zł.
Jesteśmy dumni z zaangażowania młodych ludzi i ich chęci do niesienia pomocy innym. Wolontariat to nie tylko możliwość wsparcia szczytnej idei, ale także okazja do rozwijania empatii, odpowiedzialności oraz umiejętności współpracy w grupie. Wartością dodaną tego wydarzenia było poczucie wspólnoty, które towarzyszyło każdemu z nas przez cały dzień.
Dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w tę inicjatywę, oraz wszystkim darczyńcom za okazane serce. Razem tworzymy silną i solidarną społeczność!
Informację przygotowała
Anna Rachwał
CHOINKA SZKOLNA 2025
Janusz Korczak, wielki pedagog i przyjaciel dzieci, powiedział: Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat". Jego słowa przypominają nam, jak ważne jest, aby dzieci mogły cieszyć się beztroskim dzieciństwem. W naszej szkole staramy się tworzyć radosne chwile, które na długo pozostaną w pamięci najmłodszych.
Nasza choinka szkolna, która odbyła się 24 stycznia na sali gimnastycznej, była doskonałym przykładem takiej radości. Dzieci bawiły się na parkiecie do ostatniej piosenki, korzystając z atrakcji przygotowanych przez profesjonalnego animatora oraz DJ-a Johnego - Pana Jana Bartosiewicza.
Dodatkowo dzieci miały możliwość skorzystania z fotobudki. Tematyka rycerzy i księżniczek dodała magii wydarzeniu, ponieważ dzieci wystroiły się za walecznych rycerzy lub przepiękne księżniczki .
Rada Rodziców zadbała o pyszne przekąski, zdrowe kanapeczki, smakowie ciasta oraz napoje, dzięki czemu każdy mógł znaleźć coś dla siebie. To był niezapomniany dzień pełen uśmiechu i radości! Serdecznie dziękujemy Pani Monice Szczypskiej za organizację choinki szkolnej.
Notatkę sporządziła Hanna Bobek-Kaśkiewicz
Dzień Babci i Dzień Dziadka
W dniu 20 stycznia 2025 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, która zgromadziła licznych gości p. dyrektora szkoły Ryszarda Zakrzewskiego, babcie i dziadków, nauczycieli oraz uczniów. Program artystyczny rozpoczął się od występów wychowanków przedszkola Sówki i Smerfy, które przygotowały wzruszające piosenki oraz wiersze dedykowane swoim ukochanym dziadkom. Uczniowie klas 1-3 zaprezentowali talent aktorski podczas przedstawienia pt. Sprawa dla marzeń przeszłych. Po występach, wszyscy zaproszeni goście mieli okazję skosztować słodkich wypieków przygotowanych przez rodziców. Uroczystość była pełna radości, śmiechu i wzruszeń, a dziadkowie z dumą podziwiali talenty swoich wnuków. Na zakończenie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane upominki, co sprawiło, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno babć, jak i dziadków.
Archiwum Aktualności