SP Boreczno
WYCIECZKA SZKOLNA
17 stycznia 2025 roku odbyła się druga wycieczka do Elbląga, w której uczestniczyły klasy 4-8.
Pod opieką nauczycieli, uczniowie mieli okazję obejrzeć film. Po seansie wszyscy udali się na lodowisko, gdzie pomimo zimna panowała fantastyczna atmosfera. Uczniowie cieszyli się jazdą na łyżwach, a wielu z nich po raz pierwszy stawiało swoje kroki na tafli.
Wszyscy byli zachwyceni tym dniem pełnym wrażeń i już planują kolejną wizytę na lodowisku!
Notatkę sporządziła Hanna Alicja Bobek-Kaśkiewicz
Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych 2025-2026
Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Borecznie informuje o postępowaniu rekrutacyjnym do oddziałów przedszkolnych 2025-2026
- DEKLARACJA O KONTYNUACJI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM 3-5 lat 2025-2026: dokument do pobrania (dla dzieci aktualnie przebywających w oddziale przedszkolnym w Borecznie).
- KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO W CELU REALIZACJI PRAWA DO WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO 3-5 lat 2025-2026: dokument do pobrania (dla dzieci nowoprzybyłych).
- KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA SZEŚCIOLETNIEGO DO PRZEDSZKOLA W CELU REALIZACJI OBOWIAZKU DO WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO 2025-2026: dokument do pobrania (dla wszystkich sześciolatków).
Uwaga:
Kartę można pobrać ze strony internetowej szkoły lub pobrać w sekretariacie, a następnie złożyć wypełnioną w sekretariacie w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Borecznie lub wysłać na adres:
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Borecznie, Boreczno 22, 14-230 Zalewo z dopiskiem „REKRUTACJA” w nieprzekraczalnym terminie do 28 lutego 2025 roku.
Pierwszeństwo w przyjęciu do oddziału przedszkolnego mają dzieci sześcioletnie, a następnie młodsze o ile będą miejsca.
Kontynuacja oddziału przedszkolnego 3-5 lat uzależniona jest od ilości zgłoszeń.
Rekrutacja do klasy pierwszej 2025-2026
Dyrekcja Szkoły im. Janusza Korczaka w Podstawowej w Borecznie informuje o postępowaniu rekrutacyjnym do klasy pierwszej 2025-2026
- KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA SIEDMIOLETNIEGO DO KLASY PIERWSZEJ 2025-2026: dokument do pobrania
Uwaga:
Kartę można pobrać ze strony internetowej szkoły lub pobrać w sekretariacie, a następnie złożyć wypełnioną w sekretariacie w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Borecznie lub wysłać na adres:
Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Borecznie, Boreczno 22, 14-230 Zalewo
z dopiskiem „REKRUTACJA” w nieprzekraczalnym terminie do 31 marca 2025 r.
Zaproszenie
Jasełka w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Borecznie
Życzenia Bożonarodzeniowe
Niech czas Świąt Bożego Narodzenia
będzie pełen atmosfery radości,
wytchnienia i zatrzymania
od codziennego pędu.
Życzymy, by Św.Mikołaj
przyniósł Wam i nam wszystkim
najpiękniejszy prezent - dużo miłości!
Życzymy wszystkim Dzieciom
i ich Rodzicom wszystkiego najlepszego.
Wesołych Świąt!Dyrekcja
z Gronem Pedagogicznym
Zapraszamy na Jasełka
KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY
Dnia 13 grudnia 2024 roku w naszej szkole odbył się wyjątkowy kiermasz bożonarodzeniowy, który zgromadził wielu gości, w tym Burmistrza Zalewa, Piotra Pietrasika oraz Zastępcę Burmistrza, Artura Gromkę. Atmosfera była pełna radości i świątecznego nastroju.
Dzieci miały możliwość skorzystania z atrakcji przygotowanych przez rodziców, takich jak ciepłe przekąski, słodkie ciasta, ciasteczka, babeczki, lemoniada oraz herbata.Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców oraz wszystkich pracowników szkoły za ich ogromne zaangażowanie w organizację tego wydarzenia.Na kiermaszu można było zakupić interesujące książki oraz posłuchać świątecznych utworów, co sprzyjało wspólnemu spędzaniu czasu w gronie bliskich. Uczestnicy delektowali się pysznymi smakołykami. Na twarzach dzieci widać było uśmiech i zadowolenie.Magiczna świąteczna atmosfera zawitała do naszej placówki.
Zachęcamy do odwiedzenia naszej szkoły w przyszłości i uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach!Notatkę sporządziła Hanna Alicja Bobek-Kaśkiewicz
Warsztaty profilaktyczne
Dnia 09.12.2024 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia profilaktyczne poprowadzone przez trenerkę panią psycholog Kamilę Świniarską z Centrum Edukacyjno-Szkoleniowego "Genesis" .
Zajęcia z profilaktyki są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu wychowawczo - profilaktycznego naszej szkoły. Zajęcia zostały przeprowadzone we współpracy pedagoga szkolnego z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zalewie, która sfinansowała warsztaty. Bardzo dziękujemy!
ZAJECIA PROFILAKTYCZNE z 9.12.24r.docx
Informację przygotowała Anna Rachwał
Konkurs polonistyczno-czytelniczy
Prace graficzne poszczególnych klas przekazane na konkurs polonistyczno-czytelniczy.
ZAPRASZAMY!
Choinka w Zalewie
W piątek, 6 grudnia 2024 r. uczniowie naszej szkoły, pod opieką nauczycieli Anny Cieplickiej i Julity Sobolewskiej, wyjechali do Zalewa w celu udekorowania choinki przed Urzędem Miasta i Gminy w Zalewie. Uczniowie, nauczyciele oraz Dyrektor bardzo starali się jak najlepiej wykonać to zadanie. Był to nasz udział w pracy na rzecz środowiska lokalnego, wszystkie ozdoby były wykonane ręcznie przez społeczność szkolną pod okiem nauczycieli.
W trakcie strojenia drzewka pojawił się również św. Mikołaj, który przy pomocy pracowników UMiG w Zalewie obdarował słodyczami wszystkie dzieci.
Po skończonej dekoracji zostaliśmy zaproszeni do Sali Konferencyjnej na gorącą herbatę. Mogliśmy obejrzeć miejsce, gdzie podejmowane są decyzje ważne dla funkcjonowania naszej Gminy. Opiekowała się nami pani Elżbieta Blonkowska — Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli w Zalewie.
Korzystając z okazji pobytu w Zalewie odwiedziliśmy remizę strażacką OSP w Zalewie, obejrzeliśmy wyposażenie strażaków. Potem udaliśmy się na teren placu przy Ekomarinie nad jeziorem Ewingi.
Wszyscy szczęśliwie wróciliśmy do Szkoły. Bardzo dziękujemy osobom, które zaangażowały się w przygotowanie ozdób!
Anna Cieplicka
Julita Sobolewska
Wycieczka najmłodszych uczniów do teatru
29 listopada 2024 roku przedszkolaki z grup „ Smerfy”, „Sówki” oraz dzieci z klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Borecznie, pod opieką swoich wychowawców, uczestniczyły w wycieczce do Teatru Lalek w Olsztynie.
Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w teatrze.
Kiedy dotarły na miejsce, z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Ogromne wrażenie wywarła na nich sceneria oraz lalki. Nie mogły oderwać oczu od tego co działo się na deskach teatru.
Dzieci obejrzały spektakl ,,Szewczyk Niteczka” według Kornela Makuszyńskiego. Była to wesoła, barwna opowieść o losach dzielnego Krawca Niteczki, który wyrusza z rodzinnego miasteczka Tajdarajda, w pełną przygód wędrówkę, aby zgodnie z przepowiednią cygańskiej wróżki zostać królem. Spektakl ukazywał tradycyjne techniki animacyjne, a przede wszystkim muzyczną przygodę i doskonałą grę Hanny Banasiak, która wyczarowywała na scenie wiele postaci i sytuacji.
Poniżej link do całej notatki.
WYCIECZKA DO TEATRU LALEK W OLSZTYNIE_28.11.2024_r..docx
Opracowała: Marzena Danielczuk
Zaczarowany świat, czyli andrzejki w naszej szkole
28 listopada był dniem w naszej szkole, który przebiegał pod hasłem wróżb i zabaw andrzejkowych. Świetlica szkolna zamieniła się w piękną salę pełną światełek i balonów. Na korytarzu zaś każda klasa przygotowała stoiska z propozycjami zabaw.
Uczestnicy andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwali papierowe serca, aby odczytać imię swojej sympatii, losowali bileciki z nazwami zawodów przyszłości, szukali swojej szczęśliwej liczby, poznawali znaczenie ulubionych kolorów, odkrywali przyszłość w magicznej kuli. Były ciekawe wróżby w ciasteczkach, origami, kubeczki, symbole, balony z wróżbą. Katalog propozycji był obszerny i bogaty, dla każdego coś wyjątkowego.
Według dawnych wierzeń, noc świętego Andrzeja miała moc wyjątkową, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Nie traktujmy tego zbyt serio, dzisiaj andrzejki to przede wszystkim tradycja i rozrywka. Wróżby współcześnie przybrały formę dodatku do tanecznych zabaw. Jedna z legend głosi, że zapoczątkowały je praktyki stosowane w starożytnej Grecji. Zwyczaje andrzejkowe odbywają się niemal w całej Europie i stanowią okazję do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się Adwentem.
Dziękuję wszystkim, którzy pomogli zorganizować wyjątkowy wieczór!
Iwona Bartoszewska
Wystawa "O matmo"!
Dnia 28 listopada 2024 roku uczniowie klas 4, 5 i 6 wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Dobrzyk. Celem wyjazdu było uczestnictwo w interaktywnej wystawie zatytułowanej O matmo!, przygotowanej przez Centrum Nauki Kopernik. Opiekunami wycieczki były Panie: Monika Szczypska, Julita Sobolewska oraz Hanna Bobek-Kaśkiewicz.Wystawa
O matmo! była okazją do poznania fascynującego świata matematyki i jej zastosowań. Prezentowane eksponaty, na pierwszy rzut oka nie zawsze kojarzone z matematyką, zaskakiwały swoją różnorodnością i skłaniały do poszukiwania powiązań z tą dziedziną nauki. Uczniowie mieli okazję nie tylko zdobywać wiedzę, ale również samodzielnie eksperymentować, obserwować i rozwiązywać ciekawe zadania. Wszyscy zostali zachęceni do współpracy i próbowania różnych podejść, co pozwalało na kreatywne myślenie i czerpanie radości z odkrywania nowych rozwiązań.
Podczas wystawy uczniowie poznali również polską szkołę matematyczną grupę wybitnych naukowców działających w okresie międzywojennym. Szczególną uwagę zwrócono na osiągnięcia Lwowskiej Szkoły Matematycznej, której przedstawiciele, tacy jak Stefan Banach, Hugo Steinhaus czy Stanisław Ulam, pozostawili trwały ślad w historii światowej matematyki.
Wycieczka dostarczyła uczniom nie tylko cennych doświadczeń edukacyjnych, ale również świetnej zabawy. Pełni wrażeń i zainspirowani do dalszego zgłębiania matematyki, wszyscy uczestnicy wrócili do szkoły zadowoleni i uśmiechnięci.
Notatkę sporządziła Hanna Bobek-Kaśkiewicz
Światowy Dzień Pluszowego Misia w SP Borecznie
Pluszowy miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom przez długie lata. Ta popularna przytulanka jest powiernikiem dziecięcych tajemnic, smutków i radości. Nieraz pociesza, innym razem pomaga zasnąć. Aby uczcić swego wiernego „przyjaciela”, 25 listopada przedszkolaki z grupy „Sówki” wzięły udział w uroczystości z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Sprawozdanie z Dnia Pluszowego misia.docx
Opracowała: Marzena Danielczuk
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców do udziału w warsztatach profilaktycznych!
Warsztaty profilaktyczne dla rodziców odbędą się w poniedziałek 02 XII 2024 r. o godzine 16.00. Będą prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów.
Tematy warsztatów:
- Jak motywować dziecko do nauki, czyli o prawidłowym motywowaniu dzieci.
- Zarządzanie czasem ekranu i korzystanie z technologii.
Zachęcamy do udziału!
22 listopada Dzień Kredki
22 LISTOPADA OBCHODZILIŚMY DZIEŃ KREDKI W PRZEDSZKOLU W GRUPIE „SÓWKI”
„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę
Kolorowe kredki bardzo lubią mnie
Kolorowe kredki, kiedy je poproszę.
Namalują wszystko to, co chcę!”
Kredka jest przedmiotem, który towarzyszy każdemu dziecku od najmłodszych lat i pozwala mu wyrażać swoje emocje, rozwijać wyobraźnię oraz talenty. Kolorowa kredka jest jednym z symboli dzieciństwa.
Ten dzień rozpoczęliśmy od wysłuchania piosenki ‘’Kolorowe kredki ‘’i oglądaliśmy film o historii stworzenia kredki.
Przedszkolaki brały aktywny udział w zabawach, rozwiązywały zagadki, doskonaliły umiejętności liczenia.
Na koniec dzieci wykonały prace plastyczne, które ozdobiły przedszkolną galerię prac.
Bawiliśmy się świetnie !
Sprawozdanie przygotowane
przez wychowawcę grupy „Sówki”
mgr Marzenę Danielczuk
Oryginalny plik: 22 LISTOPADA OBCHODZILISMY "DZIEN_KREDKI".docx
UNICEF - DZIEŃ PRAW DZIECKA
20 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który jest dniem wyjątkowym, bo to rocznica uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka.
W obchody włączyła się nasza szkoła. Oddziały przedszkolne przeprowadziły szereg działań związanych z tym świętem. (Prawa_dziecka_w_przedszkolu.docx)
Klasy 1 - 3 uczestniczyły w spotkaniu z pedagogiem, na zajęciach świetlicowych powstał kolorowy kolaż. Dzieci obejrzały film pt. ”Wszyscy mamy prawa” udostępniony przez UNICEF. W klasach 4 -8 została przeprowadzona pogadanka, rozwiązywano quizy na platformie kahoot.com oraz obejrzano film związany z tematem tego dnia.
Przewodnim kolorem dnia był kolor niebieski – symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie.
Podczas długiej przerwy na korytarzach szkoły rozbrzmiewały piosenki o prawach dzieci, szacunku, marzeniach. W holu została zaprezentowana gazetka z najważniejszymi informacjami o Konwencji Praw Dziecka UNICEF.
Wspólne zdjęcie nauczycieli z uczniami uwieńczyło obchody tego dnia.
Dziękujemy za włączenie się w rocznicowe obchody!
Anna Rachwał
Pedagog szkolny
Archiwum Aktualności